+355 69 70 21 340 info@ags.al
Smoothie me mjaltë dhe manaferra

Smoothie me mjaltë dhe manaferra

Manaferrat janë të pasura me fibra, si dhe plotësojnë më shumë se 40% të nevojave ditore të organizmit me vitamin K; e njohur ndryshe si vitamin e koagulimit sepse ka një rol esencial në koagulimin e gjakut. Fillojeni ditën në mënyrën e duhur me këtë smoothie të ëmbël...
Kos me boronica dhe cereal

Kos me boronica dhe cereal

Boronicat janë të pasura me fibra, që ndihmojnë në mbajtjen e një koloni të shëndetshëm dhe të pasur me antioksidant. Përbërsit: 170 gr kos me yndyrë të reduktuar 30 gr boronica të thata 40 gr cereal me grurë integral 7 gr fara liri Pak mente te freskët Në një enë të...
Tërshërë me kajsi dhe fara liri

Tërshërë me kajsi dhe fara liri

Kajsia dhe qumështi plotësojnë 65 % të nevojave ditore me vitamin A, e cila ndihmon në luftimin e infeksioneve. Gjithashtu fibrat që ndodhen tek kajsia dhe tërshëra ndihmojnë në mbajtjen e baktereve të mira në zorrë. Përbersit: 40 gr tërshërë 235 ml qumësht pa yndyrë...
Smoothie me dhallë dhe ananas

Smoothie me dhallë dhe ananas

Ananasi plotëson të gjitha nevojat ditore të magnezit, një mineral i rëndësishëm për shëndetin e kockave dhe për balancimin e sheqerit në gjak. Një gotë dhallë në ditë plotëson afërsisht ¼ e nevojane ditore të fosforit, një mineral esencial në formimin e kockave dhe...
Smoothie me mjedër

Smoothie me mjedër

Smoothie përmban afërsisht 4 gr fibra, sepse mjedra është një nga frutat më të pasura me fibra. Përbërsit: 235 ml qumësht me yndyrë të reduktuar 5 ml vaj I farave të lirit 120 gr mjedër Pak ekstrakt vaj bajame Për të përgatur smoothie-in na duhet ndihma e një blender,...