+355 69 70 21 340 info@ags.al
Ëaffle me boronicë dhe arra amerikane (ose arra të zakonshme)

Ëaffle me boronicë dhe arra amerikane (ose arra të zakonshme)

Arrat i japin aromë kësaj pjate si dhe e pasurojnë me yndyrna të monosaturuara; të cilat ulin kolesterolin total. Boronicat janë të pasura me antioksidantë. Përbersit: 218 gr boronica ½ lugë sheqer pluhur Pak ekstrakt vanilje 2 ëaffle me miell gruri integral 8 gr arra...
Kos me pjeshkë, bajame dhe fara liri

Kos me pjeshkë, bajame dhe fara liri

Bashkimi interesant dhe i shijshëm i frutave të verës bën që ky mëngjes të jetë i përsosur. Pjeshka ka në përmbajtje fibra që ndihmojnë tretjen dhe mbajnë një kolon(system tretës) të shëndëtshëm, gjithashtu përmirësojnë imunitetin. Bashkimi i kosit me bajame plotëson...
Tost francez me luleshtrydhe

Tost francez me luleshtrydhe

Ky mëngjes ju jep 9 gr fibra, duke ndihmuar në lulzimin e baktereve të mira në traktin tuaj tretës. Ndërsa luleshtrydhet janë të pasura me vitamin C Perbersit: 1 kokërr vezë të plotë 2 të bardha vezësh 80 ml qumësht pa yndyrë 28 gr gjalp/margarinë 2 feta bukë gruri...
Omlet me perime

Omlet me perime

Yndyrnat e pasaturuara të cilat gjënden tëk vaji i ullirit i japin shije perimeve. Speci jeshil përmban antioksidantë dhe është i pasur me vitamin C; duke mbrojtur indet tuaja nga dëmtimi i radikaleve të lira. Harmonia dhe kolori i perimeve e bëjnë këtë pjatë shumë...
Cereal me grurë integral, banane dhe hirrë djathi

Cereal me grurë integral, banane dhe hirrë djathi

Përmirësojeni mëngjesin tuaj klasik me shijen e pazëvëndësueshme të hirrës, e cila është e pasur me baktere të mira. Përdoreni këtë pjatë për të plotësuar me 20% nevojat ditore me potassium; një elektrolit  esencial për balancimin e lëngut brëndaqelizor dhe...