+355 69 70 21 340 info@ags.al
Smoothie me mjaltë dhe manaferra

Smoothie me mjaltë dhe manaferra

Manaferrat janë të pasura me fibra, si dhe plotësojnë më shumë se 40% të nevojave ditore të organizmit me vitamin K; e njohur ndryshe si vitamin e koagulimit sepse ka një rol esencial në koagulimin e gjakut. Fillojeni ditën në mënyrën e duhur me këtë smoothie të ëmbël...
Kos me boronica dhe cereal

Kos me boronica dhe cereal

Boronicat janë të pasura me fibra, që ndihmojnë në mbajtjen e një koloni të shëndetshëm dhe të pasur me antioksidant. Përbërsit: 170 gr kos me yndyrë të reduktuar 30 gr boronica të thata 40 gr cereal me grurë integral 7 gr fara liri Pak mente te freskët Në një enë të...
Tërshërë me kajsi dhe fara liri

Tërshërë me kajsi dhe fara liri

Kajsia dhe qumështi plotësojnë 65 % të nevojave ditore me vitamin A, e cila ndihmon në luftimin e infeksioneve. Gjithashtu fibrat që ndodhen tek kajsia dhe tërshëra ndihmojnë në mbajtjen e baktereve të mira në zorrë. Përbersit: 40 gr tërshërë 235 ml qumësht pa yndyrë...
Smoothie me dhallë dhe ananas

Smoothie me dhallë dhe ananas

Ananasi plotëson të gjitha nevojat ditore të magnezit, një mineral i rëndësishëm për shëndetin e kockave dhe për balancimin e sheqerit në gjak. Një gotë dhallë në ditë plotëson afërsisht ¼ e nevojane ditore të fosforit, një mineral esencial në formimin e kockave dhe...
Smoothie me mjedër

Smoothie me mjedër

Smoothie përmban afërsisht 4 gr fibra, sepse mjedra është një nga frutat më të pasura me fibra. Përbërsit: 235 ml qumësht me yndyrë të reduktuar 5 ml vaj I farave të lirit 120 gr mjedër Pak ekstrakt vaj bajame Për të përgatur smoothie-in na duhet ndihma e një blender,...
Ëaffle me boronicë dhe arra amerikane (ose arra të zakonshme)

Ëaffle me boronicë dhe arra amerikane (ose arra të zakonshme)

Arrat i japin aromë kësaj pjate si dhe e pasurojnë me yndyrna të monosaturuara; të cilat ulin kolesterolin total. Boronicat janë të pasura me antioksidantë. Përbersit: 218 gr boronica ½ lugë sheqer pluhur Pak ekstrakt vanilje 2 ëaffle me miell gruri integral 8 gr arra...
Kos me pjeshkë, bajame dhe fara liri

Kos me pjeshkë, bajame dhe fara liri

Bashkimi interesant dhe i shijshëm i frutave të verës bën që ky mëngjes të jetë i përsosur. Pjeshka ka në përmbajtje fibra që ndihmojnë tretjen dhe mbajnë një kolon(system tretës) të shëndëtshëm, gjithashtu përmirësojnë imunitetin. Bashkimi i kosit me bajame plotëson...
Tost francez me luleshtrydhe

Tost francez me luleshtrydhe

Ky mëngjes ju jep 9 gr fibra, duke ndihmuar në lulzimin e baktereve të mira në traktin tuaj tretës. Ndërsa luleshtrydhet janë të pasura me vitamin C Perbersit: 1 kokërr vezë të plotë 2 të bardha vezësh 80 ml qumësht pa yndyrë 28 gr gjalp/margarinë 2 feta bukë gruri...
Omlet me perime

Omlet me perime

Yndyrnat e pasaturuara të cilat gjënden tëk vaji i ullirit i japin shije perimeve. Speci jeshil përmban antioksidantë dhe është i pasur me vitamin C; duke mbrojtur indet tuaja nga dëmtimi i radikaleve të lira. Harmonia dhe kolori i perimeve e bëjnë këtë pjatë shumë...
Cereal me grurë integral, banane dhe hirrë djathi

Cereal me grurë integral, banane dhe hirrë djathi

Përmirësojeni mëngjesin tuaj klasik me shijen e pazëvëndësueshme të hirrës, e cila është e pasur me baktere të mira. Përdoreni këtë pjatë për të plotësuar me 20% nevojat ditore me potassium; një elektrolit  esencial për balancimin e lëngut brëndaqelizor dhe...
Pite me rikota dhe mjedër

Pite me rikota dhe mjedër

Përbërsit: 115 gr rikota 55 gr mjedër e freskët 1 pite Bashkojmë fillimisht rikotën me mjedrën dhe me ndihmën e një luge mbushim piten e pjekur më parë Një racion i tillë përmban 284 Kcal, 3 gr yndyrë, 1 gr yndyrna të saturuara, 5 mg kolesterol, 46 gr karbohidrate, 21...
Kos me arra & fruta të freskëta

Kos me arra & fruta të freskëta

Fibrat që përmbajnë frutat e freskëta ndihmojnë në lehtësimin e konstipacionit, arrat janë të pasura me acid alfa-linoleik të cilat përmirësojnë funksionin e sistemit arterial duke reduktuar riskun e sëmundjeve të zemrës. Përbërsit: 115 gr kos me yndyrë të reduktuar...

Smoothie me hirrë djathi, kivi dhe luleshtrydhe

Kivi plotëson pothuajse të gjitha nevojat ditore me vitamin K dhe studimet e fundit e lidhin praninë e kësaj vitamine me rritjen e denstitetit të kockave. Gjithashtu smoothie plotëson me 40% nevojat ditore për kalcium duke mbajtur kështu të shëndetshëm sistemin tuaj...
Kos me mjaltë dhe fara

Kos me mjaltë dhe fara

Mjalti i luleve përmban fibra, të cilat ushqejnë bakteret dhe plotësojnë nevojat me vitamin C. Vitamina C ndihmon në mbajtjen e enëve të gjakut të shëndetshme dhe bën absorbimin e folateve dhe të hekurit. Përbërsit: 115 gr kos natyre “zepa”  me yndyrë të reduktuar...
Sherbimi Katering

Sherbimi Katering

CILËSI DHE SIGURIM MAKSIMALE – KJO ËSHTË OFERTA JONË ! Ne ofrojmë : – një menu shumë të pasur me gatime dhe paketa me shumëllojshmëri kombinimesh -një dietë të balancuar dhe të shëndetshme -menu të personalizuara në varësi të moshës, peshës, gjatësisë dhe...
Sherbimi Lavanderi

Sherbimi Lavanderi

JU DUHET PASTËRTI DHE JU DUHET SHPEJT ? JU DUHET AGS ! AGS ofron shërbimin profesional të lavanderisë për spitale, hotele, restorante dhe çdo konsumator tjetër, për sasi të vogla dhe të mëdha. “AGS Lavanderi” është lider prej shumë vitesh në këtë industri,...
Sherbimi Gjelberim

Sherbimi Gjelberim

NËSE ZGJIDHNI AGS KENI ZGJEDHUR NJË AMBIENT TË GJELBËR DHE TË QESHUR ! AGS ofron gjelbërimin e ambienteve tuaja, për ti shndërruar ato në vende të këndshme, që dhurojnë qetësi dhe kënaqësi. Ne kryejme projektimin dhe mirëmbajtjen e gjelbërimit nëpër qytete, spitale...
Sherbimi Pastrimit

Sherbimi Pastrimit

Me shërbimin e pastrimit të A G S PASTRIM, ju fitoni për pak kohë higjenizimin e ambienteve tuaja.A G S PASTRIM e njeh mirë rëndësinë e një mjedisi të pastër, të sigurtë dhe të shëndetshëm. Stafi ynë i mirë-kualifikuar është i fokusuar dhe i angazhuar për të krijuar...