+355 69 70 21 340 info@ags.al
Kos me pjeshkë, bajame dhe fara liri

Kos me pjeshkë, bajame dhe fara liri

Bashkimi interesant dhe i shijshëm i frutave të verës bën që ky mëngjes të jetë i përsosur. Pjeshka ka në përmbajtje fibra që ndihmojnë tretjen dhe mbajnë një kolon(system tretës) të shëndëtshëm, gjithashtu përmirësojnë imunitetin. Bashkimi i kosit me bajame plotëson...
Tost francez me luleshtrydhe

Tost francez me luleshtrydhe

Ky mëngjes ju jep 9 gr fibra, duke ndihmuar në lulzimin e baktereve të mira në traktin tuaj tretës. Ndërsa luleshtrydhet janë të pasura me vitamin C Perbersit: 1 kokërr vezë të plotë 2 të bardha vezësh 80 ml qumësht pa yndyrë 28 gr gjalp/margarinë 2 feta bukë gruri...
Omlet me perime

Omlet me perime

Yndyrnat e pasaturuara të cilat gjënden tëk vaji i ullirit i japin shije perimeve. Speci jeshil përmban antioksidantë dhe është i pasur me vitamin C; duke mbrojtur indet tuaja nga dëmtimi i radikaleve të lira. Harmonia dhe kolori i perimeve e bëjnë këtë pjatë shumë...
Cereal me grurë integral, banane dhe hirrë djathi

Cereal me grurë integral, banane dhe hirrë djathi

Përmirësojeni mëngjesin tuaj klasik me shijen e pazëvëndësueshme të hirrës, e cila është e pasur me baktere të mira. Përdoreni këtë pjatë për të plotësuar me 20% nevojat ditore me potassium; një elektrolit  esencial për balancimin e lëngut brëndaqelizor dhe...
Pite me rikota dhe mjedër

Pite me rikota dhe mjedër

Përbërsit: 115 gr rikota 55 gr mjedër e freskët 1 pite Bashkojmë fillimisht rikotën me mjedrën dhe me ndihmën e një luge mbushim piten e pjekur më parë Një racion i tillë përmban 284 Kcal, 3 gr yndyrë, 1 gr yndyrna të saturuara, 5 mg kolesterol, 46 gr karbohidrate, 21...
Kos me arra & fruta të freskëta

Kos me arra & fruta të freskëta

Fibrat që përmbajnë frutat e freskëta ndihmojnë në lehtësimin e konstipacionit, arrat janë të pasura me acid alfa-linoleik të cilat përmirësojnë funksionin e sistemit arterial duke reduktuar riskun e sëmundjeve të zemrës. Përbërsit: 115 gr kos me yndyrë të reduktuar...