+355 69 70 21 340 info@ags.al

Arrat i japin aromë kësaj pjate si dhe e pasurojnë me yndyrna të monosaturuara; të cilat ulin kolesterolin total. Boronicat janë të pasura me antioksidantë.

Përbersit:

218 gr boronica

½ lugë sheqer pluhur

Pak ekstrakt vanilje

2 ëaffle me miell gruri integral

8 gr arra të copëtuara

Boronicat e freskëta i shtypim pak dhe i miksojmë me sheqerin pluhur, në nxehtësi mesatare i kalojmë për rreth 1 minut. Kur i heqim nga zjarri i hedhim ekstraktin e vaniljes.

Ëaffle-in e përgatitur më parë e mbushim lart me boronica dhe e spërkasim me arra të thërrmuara.

Kjo pjatë përmban 351 Kcal, 9 gr yndyrë, 0.5 gr yndyrna të saturuara, 0 mg kolesterol, 68 gr karbohidrate, 10 gr proteina, 332 mg sodium, 11.9 gr fibra.