+355 69 70 21 340 info@ags.al

Ananasi plotëson të gjitha nevojat ditore të magnezit, një mineral i rëndësishëm për shëndetin e kockave dhe për balancimin e sheqerit në gjak. Një gotë dhallë në ditë plotëson afërsisht ¼ e nevojane ditore të fosforit, një mineral esencial në formimin e kockave dhe të dhëmbëve.

Përbersit:

233 gr ananas i copetuar

235 ml dhalle

Gjysem luge ekstrakt vanilje

Në një blender i miksojme përbërsit derisa të shkrihen me njëri-tjetrin.

Një gotë e tillë përmban 216 Kcal, 2 gr yndyrë, 1.3 gr yndyrna të saturuara, 10 mg kolesterol, 41 gr karbohidrate, 9 gr proteina, 260 mg sodium, 3.2 gr fibra.