+355 69 70 21 340 info@ags.al

Kajsia dhe qumështi plotësojnë 65 % të nevojave ditore me vitamin A, e cila ndihmon në luftimin e infeksioneve. Gjithashtu fibrat që ndodhen tek kajsia dhe tërshëra ndihmojnë në mbajtjen e baktereve të mira në zorrë.

Përbersit:

40 gr tërshërë

235 ml qumësht pa yndyrë

4 kokrra kajsi të freskëta të copëtuara

7 gr fara liri

8 gr arra amerikane të grira

Përgatisini në një enë qumështin me tërshëre dhe hidhini sipër kajsitë, farat e lirit dhe arrën amerikane të grirë.

Kjo pjatë përmban 385 Kcal, 11 gr yndyrë, 1.3 gr yndyrna të saturuara, 5 mg kolesterol, 58 gr karbohidrate, 17 gr proteina, 106 mg sodium, 9.3 gr fibra.